رییس انجمن مراقبت های ویژه ایران در آیین افتتاحیه این کنگره بین المللی گفت: در این کنگره بین المللی 13 استاد از استادان برجسته جهان دعوت شده که چهار نفر از این پزشکان از اعضای هیات مدیره انجمن مراقبت های ویژه از اروپا هستند.

علی امیر سوادکوهی با بیان اینکه استادان دعوت شده از کشورهای ایتالیا، انگلیس، سوئد، فرانسه و آلمان هستند، ادامه داد: با حضور این استادان تبادل اطلاعات و به روز شدن اطلاعات پزشکان مراقبت های ویژه به عنوان یکی از اهداف اصلی جهت حضور آنان و علت عمده برگزاری این کنگره بین المللی است.

وی با بیان اینکه تمامی مباحث مربوط به بخش «آی سی یو» و در واقع بخش های مراقبت های ویژه به مدت سه روز در این کنگره مورد بحث و بررسی قرار می گیرد، تصریح کرد: قرار است میهمانان خارجی دعوت شده در این کنگره سخنرانی کنند و مباحث روزدنیا را در این کنگره ارائه دهند.

وی خاطرنشان کرد: در مدت سه روز برگزاری کنگره پنل های تخصصی در زمینه مراقبت های ویژه ارائه می شود تا پزشکان شرکت کننده در این دوره ها بتوانند با مسائل روز دنیا در خصوص بخش های مراقبت های ویژه بیشتر آشنا شوند.

به گفته وی دومین کنگره بین المللی مراقبت های ویژه از ۱۵ تا ۱۷ بهمن ماه سال گذشته در کتابخانه ملی و نخستین کنگره بین المللی مراقبت های ویژه و بیهوشی سال ۹۲ در تبریز برگزار شد.

دکتر سیدحسین اردهالی دبیر این کنگره بین المللی نیز گفت: ۲۹۷ مقاله از مقالات ارسالی به این کنگره پذیرفته شده که ۱۲۷ مقاله به صورت سخنرانی و مابقی به صورت پوستر ارائه می شود.

شایان ذکر است که شرکت ایده گستر قدرت به عنوان یکی از غرفه داران از جدید ترین محصول آندوسکوپی ریه و بیهوشی خود در این همایش رونمایی کرد.